Kämpingute Liidust

Eesti Kämpingute Liit ühendab Eesti Vabariigis tegutsevaid kämpinguid, mis vastavad liidu kehtestatud standarditele. Eelkõige soovib liit garanteerida klientidele kvaliteetset teenust oma liikmete kämpingutes.

Liit teostab läbi vastava komisjoni järelvalvet kämpingute standardite täitmise ja uute liikmete vastuvõtmiseks. Sama komisjon määrab ka tärnid EKL-i liikmete kämpingutes.

Eesti Kämpingute Liidu kämpingutes on võimalik ööbida telkides, kämpingumajakestes või motellides, samuti pakutakse kvaliteetset teenust karavaniga matkajatele. Eesti Kämpingute Liit esindab oma liikmeid suhtlemisel erinevate instantside ja valitsusasutustega.
Eesti Kämpingute Liit kuulub Baltimaade Kämpingute Assotsiatsiooni. Koos esindatakse Eesti, Läti ja Leedu kämpingute liitude liikmeid oma ala messidel Euroopas ja Põhjamaades.

Ühiselt antakse iga-aastaselt välja seitsmes keeles ka Balti riikide kämpinguid tutvustavat kataloogi „ BALTIC STATES“, mis on varustatud kolme riigi kaardimaterjali, kämpingute ja vaatamisväärsuste tutvustustega.

EKL-i liikmete peamised sihturud on Soome, Saksamaa ja Holland. Uuteks sihtturgudeks on saamas ka Poola ja Taani. Lisaks oleme orienteeritud kogu Euroopa ja Põhjamaade turgudele. Nendelt turgudelt loodame leida eelkõige karavanimatkajaid. Selle nimel on seni tehtud tubli tööd, mida jätkatakse ühtse organisatsiooniga ka edaspidi.

Karavanituristide seas on Baltikum muutumas aina populaaremaks. EKL`i ülesanne on pakkuda läbi oma liikmete kvaliteetset teenust kõigile turistidele, kes meie riiki külastavad.
Liidu juhatusse kuuluvad:
Eero Kaljuste
Aive Liivaste
Raivo Hannus
Kalmer Tint
Markku Lehtonen